دسته‌بندی نشده

یزدیخواه: دانشگاه فرهنگیان در وضعیت نامطلوبی قرار دارد

منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان وضعیت نامطلوبی قرار دارد و باید این دانشگاه برای آموزش و پرورش مرجعیت علمی به وجود آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / یزدیخواه، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در نشستی که با موضوع نسبت بین آموزش و پرورش و مجلس که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان تهران برگزار شد، ضمن بیان مسائل کلان و مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش به اهمیت والای تربیت معلم اشاره کرد و گفت: معلم مهم ترین نقطه عطف نظام تعلیم و تربیت است و برای تحول در نظام تعلیم و تربیت، باید به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و همچنین سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه آموزش و پرورش رجوع کرد.


منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به مسئله عدالت آموزشی گفت: بودجه آموزش و پرورش از تاثیر بسیار بالایی برخوردار است و ما برای اینکه بتوانیم عدالت آموزشی را بالا ببریم، باید سهم بودجه سایر را نسبت به بودجه جاری بهبود بخشیده و برای کیفیت آموزش و پرورش مد نظر قرار دهیم.

وی تصریح کرد: بحث مازاد نیرو که از زمان وزارت آقای دکتر فانی شروع شد، به شدت اشتباه بود و نظام تعلیم و تربیت در حال حاضر نیز با مشکلات ناشی از این اظهار نظر غیر کارشناسی و غیر واقعی دست و پنجه نرم می‌کند.

یزدیخواه خاطرنشان کرد: راه حل تمام مشکلات نظام آموزش و پرورش در سند تحول پیش بینی شده که با ملاحظه صدها راهکار ارائه شده در سند قابل مشاهده است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در ادامه صحبت های خود به مسئله کمبود معلم اشاره کرد و افزود: کمبود فعلی معلم را می‌توان با اصلاح قوانین و گذاشتن طرح‌های تشویقی برای افراد بازنشسته تا حدودی حل کرد.

وی همچنین در بحث گزینش معلمان گفت: باید به توصیه ها و منویات امامین انقلاب رجوع کرده و بر اساس توصیه های آتها معلمان را گزینش کرد.

یزدیخواه در ادامه به جایگاه و اهمیت دانشگاه فرهنگیان پرداخت و ضمن تاکید بر اهمیت این دانشگاه، مطرح کرد: دانشگاه فرهنگیان از وضعیت نامطلوبی برخوردار است و باید این دانشگاه باید برای آموزش و پرورش مرجعیت علمی به وجود آورد.

وی افزود: در بحث نامطلوب بودن فضاهای آموزشی دانشگاه فرهنگیان باید جا به جایی بین نهادهای دولتی اتفاق بیفتد و فضاهای بلا استفاده نهادها و دانشگاه‌های دیگر از قبیل دانشگاه پیام نور به دانشگاه فرهنگیان انتقال یابد.

یزدیخواه خاطرنشان کرد: مشکل کمبود هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان را می‌توان از طریق معلمان با تجربه و دارای مدرک دکترا، حل کرد و باید شرایط جذب این افراد را در این دانشگاه فراهم کرد.

منتخب مردم تهران در ادامه سخنانش اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان باید برای تمام اوقات دانشجویان برنامه داشته باشد، تا بتواند معلمانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کند که از لحاظ فکری و فرهنگی و اجتماعی از صلاحیت کافی برخوردار باشند.

وی همچنین به برگزاری جلسات حضوری با دانشجو معلمان و دغدغه مندان عرصه تعلیم و تربیت در آینده با حضور سایر نمایندگان مجلس تاکید کرد.

در ادامه سجاد صدیقی‌ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، حمید رفیعی، امیرحسین محقق و مصطفی حاتمی از دانشجوبان بسیجی هم به بیان نکاتی پیرامون مسائل آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، رتبه بندی معلمان، توجه به دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز ثقل اصلی آموزش و پرورش، مسیله کمبود معلم، خصوصی سازی در آموزش و پرورش و خرید خدمات آموزشی و… پرداختند.

سجاد صدیقی در پایان تاکید کرد: مسئله آموزش و پرورش صرفا درگفتمان جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و در عمل مغفول واقع شده است و آماده ترین فضا برای سرمایه گذاری بر روی مسئله آموزش و پرورش ، دانشگاه فرهنگیان است و باید توجه و التفات بیشتری نسبت به تربیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا